Son Dakika Haberler

35 bin TL değerindeki altın bileklik sahibine teslim edildi

35 bin TL değerindeki altın bileklik sahibine teslim edildi
Okunma : 190 views Yorum Yap
🇹🇷🇹🇷 Türkiye'nin Ücretsiz Yeni Online Alışveriş Sitesi ARSAma.com🇹🇷 Bay -Bayan & Giyim Elektronik ve daha Fazlası için Arsama.com

Konya’nın Kulu ilçesinde bir esnaf tarafından bulunan yaklaşık 35 bin TL değerindeki altın bileklik KONTV Kulu Muhabirinin aracı olmasıyla sahibine teslim edildi.

 

Ankara’nın Polatlı ilçesinden Kulu’ya bağlı Bozan Mahallesindeki düğüne geçtiğimiz hafta katılmak için gelen Ayşe Utanç isimli vatandaş, ilçe merkezi Ahmet Baran Caddesi üzerinde ailesiyle birlikte mola verdiği sırada kolundaki altın bilekliği düşürdü. Buradan düğüne geçen Utanç kısa bir süre sonra kolunda bilekliğinin olmadığını fark etti. Eşi Ahmet Utanç birlikte tekrar ilçe merkezine gelen aile cadde üzerinde aramaya başladı.
Aramalar sonuçsuz kaldı
Daha sonra Utanç ailesi, KONTV Kulu Muhabiri Ertan Özkök ile sosyal medya üzerinden irtibata geçti. Özkök tarafından yerel sosyal medya hesabı üzerinden kayıp ilanı verildi. Paylaşımı gören duyarlı esnaf Mehmet Akif Güçlü adlı kişi Özkök’e ulaşarak benzer bir ziynet eşyası bulduğunu iletti. Güçlü, cadde üzerinde bulunan bir AVM’ye girmeden yol kenarında yerde maddi değeri yüksek olan bir bileklik gördüğünü söylemesi üzerine Özkök, Polatlı’da yaşayan Utanç ailesiyle ile irtibata geçti.

Daha sonra teyit edilmesiyle bilekliğin aileye ait olduğu belirlendi. Polatlı ilçesinden Kulu’ya gelen aileye esnaf Mehmet Akif Güçlü tarafından yaklaşık 35 bin TL değerindeki altın bileklik verildi. Bu sırada duygusal anlar yaşanırken, bir çocuk annesi Ayşe Utanç ise gözyaşlarına hakim olamadı.
Yaklaşık 35 bin TL değerindeki altın bilekliği aileye teslim eden duyarlı esnaf Mehmet Akif Güçlü KONTV Kulu Muhabirine konuştu. Güçlü, ” Pazar günü markete giderken arabadan inince yol kenarında yerde sarı bir şey gördüm. Elime aldım. Baktım önce altına benzerliğini farkettim. Sonra ağır olunca sahte sandım. Aldım eve götürdüm çocuklar bununla oynuyordu. Sizinde haberinizi kayıp ilanınızı görünce sizinle iletişime geçtik. Sizde sağolun arkadaşları buldunuz. Arkadaşlarımıza altınlarını vereceğiz.” dedi.

Gözyaşlarına hakim olamayan anne Ayşe Utanç ise yaptığı açıklamada, ” Biz 25 Temmuz Pazar günü Kulu’nun bir köyüne düğüne giderken bir kafede mola verdik. Tam emin değildik ama orada düşürdüğümüzü tahmin esiyorduk zaten. Ama bir türlü ulaşamadık. Çok geldik gittik. Artık umudumu kaybetmiştim. Iyi ki size ulaşmışım. KONTV Muhabiri Ertan beye ve Mehmet beye çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. İyi insanların eline geçti. Çok teşekkür ediyorum. ”
Baba Ahmet Utanç ise, ” Eşimin dediği gibi pazar günü Polatlı ilçesinden Kulu’nun bir köyüne düğüne gidiyorduk. Yolda bir yerde mola vermiştik. Orda bilekliği düşürdüğümüzü tahmin esiyorduk. Biz helal olduğuna inanıyorduk ve geri döneceğini tahmin ediyorduk. Allah razı olsun Mehmet bey gibi bir insana rast gelmiş. Mehmet bey tesadüfen bulmuş. Oda sizin vasıtanızla ulaştı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Bizi çok mutlu etti. Allah ‘ta onun çocuklarını fazlasıyla mukafatlandırsın. Çok teşekkür ediyorum. ”
KONTV Kulu Muhabiri Ertan Özkök ise sosyal medya hesabı üzerinde kayıp ilanı verdiğini belirterek, ” Ayşe hocamız sosyal medya hesapları üzerinden bizimle irtibata geçti. Bizde kayıp ilani verdik. Kısa bir sürede zaman kaybı olmadan bir abimiz bizimle irtibata geçti. Bizlerde aileniz ile irtibata geçtik. Kendilerine ulaştık. Bugünde kendilerine teslim ettik. Ben hem Mehmet beye hemde ailemize teşekkür ediyorum. Hediyeleri içinde ayrıca çok teşekkür ediyorum. ” diye konuştu.

Aile altın bilekliği bulan duyarlı esnaf Mehmet Akif Güçlü ve KONTV KULU Muhabiri Ertan Özkök’e teşekkür ederek, hediye takdiminde bulundu.

Facebook Yorumları