Son Dakika Haberler

BELKAYA SATIŞA SUNULMAYA HAZIRLANIYOR

BELKAYA SATIŞA SUNULMAYA HAZIRLANIYOR
Okunma : 11.073 views Yorum Yap
🇹🇷🇹🇷 Türkiye'nin Ücretsiz Yeni Online Alışveriş Sitesi ARSAma.com🇹🇷 Bay -Bayan & Giyim Elektronik ve daha Fazlası için Arsama.com

Hani bir söz vardır ya “Sözüm Meclisten Dışarı” diye işte ben bunun tam tersinin diyorum “SÖZÜM MECLİSTEN İÇERİ ve MECLİSTEKİLERE”

Ereğli Belediyesi Aralık ayı Meclis Toplantısını dün yapmaya çalıştı, evet yapmaya çalıştı ama ne hikmetse tatil edildi. Meclisin gündemini yine Belkaya oluşturdu. Resmi kurum alanı ticari alana çevirme gündemi vardı. Meclise geldi ve tartışmalı bir şekilde oylanmaya geçildi. Asıl dikkat edilmesi gereken yer burası, neden derseniz; oylamaya geçildi ve usul gereği soruldu “KABUL EDENLER” diye baktık ki kabul edenler meclisin azınlığıydı. Sırada diğer soru “KABUL ETMEYENLER” gelmesi gerekiyordu. Ama Belediye Başkanı ne yaptı dersiniz; KABUL ETMEYENLER demeden direkt dedi ki; BİRLEŞİME CUMA GÜNÜ SAAT 14.00’ e KADAR ARA VERİYORUM”. Evet, Hüseyin Obrukçu burada güzel bir strateji uyguladı ve o an orada karmaşaya getirdi. Çok güzel kelime oyunu oynadı. Sizce etik mi bu. RET çıkan bir maddeyi oylatmadan meclise ara verdi.

Evet, Belkaya’lı kardeşlerimiz, neler oluyor neler “Bizler Belkayada Kahvede Pineklerken”. Belediye bizim Belkaya’yı parsel parsel ediyor ve haberimiz yok, bu parsel edenler arasında bu parseli kabul eden ve sesini çıkarmayan meclis üyelerimiz var. Ben şunu diyorum; Özkan Başkanı arayacak gibiyiz, o böyle yapmamıştı, aksine tapu falan dağıtmıştı. İyimize kötümüze karışmamıştı ELLAAM.

Herkes şimdi Şener Şen’in Züğürt Ağa filmi gibi diyor ama bense tam tersi rahmetli Kemal Sunal’ın filmine benzetiyorum: “ 130 baş inek, 50 baş koyun, 40 tavuk, 20 horoz, 150 baş avrat, 200 baş erkek ve birde bu (Şaban’ı göstererek), ama önce Şaban’ı istemedi ve on para vermem demişti. Sonra cüzi bir para ile anlaşmışlardı. Takıldıkları tek nokta Şaban’a neden o kadar az para verdiği idi” işte şimdi bu tam Belkaya bu duruma düştü.

Soruyorum size eyyyyyyyyy Ereğli Belediyesi ve Yetkilileri; Belkaya’ya ne kârı olacak, neden Belkaya üzerinde bu tür oyunlar oynanıyor, amaç ne hedef ne, insanın aklına türlü türlü şeyler geliyor, yav arkadaş Belkaya’nın resmi kurum alanını neden ticari alana çeviriyorsunuz, sürpriz bir iş sahası mı kurulacak, yoksa Belkaya Hüseyin Oprukçu’ya oy attı ve başkan yaptırdı diye bizlere kocaman sürpriz paketiniz mi var, doğru söyleyin hangi fabrika kurulacakta resmi kurum alanını ticari alana çeviriyorsunuz, arkadaş bilelim bunu neden yapıyorsunuz. Halkımız Ereğli Belediyesine gidiyor ve şu parsele bakmak istiyorum deyince “böyle bir parsel yok ya da bu parseli bulamıyoruz” diyorken ve bulamazken şimdi bu 3000 küsur metre karelik parseli nasıl bulup ticari alana çeviriyorsunuz aklımız almıyor. Değerli başkan ve üyeler neden böyle bir girişim içine giriyorsunuz, Belkaya ileride hiç mi belde ya da ilçe olamayacakta resmi kurum alanlarını ticari alana çevirip satacaksınız, neden şimdi, neden Belkaya, neden bu acele, neden ve neden. Aklımıza bir şey daha geliyor acaba o olay mı, bence değildir diye düşünmeye çalışıyorum ama olmuyor çünkü başka bir çıkış yolu yok.

Eğer Belkaya’nın en gözde yeri yani meydanı ticari alana çevrilip satışa sunulacaksa bu Belkaya’ya ihanettir. Milletin haberi yokken siz oturmuş Ereğli Meclisinde Belkaya’yı parça parça edip belirli kişilere satmayı düşünmeniz çok ayıba kaçar bence, madem öyle neden buralar ticari alana çevriliyor kardeşim bir söyleseniz bilsek, hiç mi Belkaya’nın geleceğini düşünmüyorsunuz, size ne Belkaya’nın kamu ve ticari alanlarından, o kadar yer dururken neden Belkaya, Sayın Başkan böyle mi teşekkür ediyorsun Belkaya’lı insanlara, dünden beri millet ne yorumlar yapıyorlar bir gelseniz de duysanız.

Parsel parsel eylemişler dünyayı
bir dikili taştan gayrı nem kaldı
dost köyünden ayağımı kestiler
bir akılsız baştan gayrı nem kaldı

padişah değilem çeksem otursam
saraylar kursam da asker yetirsem
hediyem yoktur ki dosta götürsem
iki damla yaştan gayrı nem kaldı

İşte neyimiz kaldı. Kalanı da siz alıp bir hiç uğruna ticari alana çevirip açık arttırmayla satışa çıkaracaksınız ve kim gelip ne kadar paha biçip alacak Allah bilir, leş kargası gibi bekleyenler mi var yoksa Belkaya’nın satılmasını, yok birilerimi akıl etti “şurayı ticari alan çevir ben alayım ve ev, dükkan ve düğün salonu yapayım” gibi. İyi düşünmek lazım acaba öyle mi, eğer öyleyse başkan ve meclisteki “evet” diyenler bu Belkaya’ya yapılan en büyük ihanettir.

Şimdi Sayın Ereğli Belediyesi Meclisi size soruyorum; oylamada kabul edenler denildikten sonra toplantı biter mi yoksa usul gereği diğer soru “kabul etmeyenler” sorulmaz mı, neden başkan dün kabul edenler deyince üç beş kişi el kaldırdıktan sonra meclisi tatil etti, neden siz “sayın başkan bu şekil meclis tatil olmaz bu gündem maddesine RET çıktı meclisi tatil edemezsiniz” demediniz. Bence önceden planlanmış bir girişim bu, geçen mecliste yine Belkaya vardı ve orada da oylandı ve ret çıktı. Bu ay ki toplantı gene Belkaya ve bu sefer hazırlıklı gelinmiş anlaşılan, bence meclis üyeleri itiraz etmeli ret çıkan bir gündemi yeniden görüşülmesi yasal değil bence. Neden ara verdi komisyon mu kurulacak, ret çıkan bir gündem neden iki gün düşünülüp tekrar oylanacak ki, yazık Belkaya’ya sayın başkan ve meclis üyeleri.

Şimdi Başkan diyecek “yazıda hep bana yükleniyorsun, sizin Belkaya’lı meclis üyenizde ‘evet’ dedi” diye. Halısınız Sayın Başkanım çok haklısınız, maalesef ki Belkaya’lı bir meclis üyemiz evet diyerek elini kaldırdı, acaba ne niyetle kaldırdı o eli, madem öyle çık bir açıklama yap bu nedir, ne yapılmaya çalışılıyor, kendi sosyal medyanda paylaşmayla olmaz, çık insanların içine durumu anlat şöyleyken şöyle böyleyken böyle diye. Sen Belkaya nasıl olurda bir hiç uğruna satışa hazır hale getirmeye çalışırsın, insanlar seni bu yüzden mi seçti, yoksa bir düşündüğünüz bir şey mi var (çok beklersiniz o cümleyi kurup size söz hakkı yolu açtırmayacağım)

Yine soruyorum; bu kamu alanını ticari alana neden çevriliyor, kimin için, kim istiyor bunu, neden gidip “Ereğli’de yapmıyorsunuz ”da Belkaya ya da kapanan beldelerde yapmaya kalkıyorsunuz. Bizler halkın sesi olarak sizlere soruyoruz ve cevap istiyoruz, öyle iki cümle ile konuyu kapatıp insanları umursamamazlık yapamazsınız. Hani ne oldu Ereğli Belediyesi Sitesine bile yazmıştınız ya “BİRLİKTE YÖNETELİM” bu mu birlikte yönetmek, gösterişten başka bir şey değilmiş gibi geliyor bana bu sözler. Birlikte yönetiyoruz Sayın Ereğli Belediyesi birlikte yönetiyoruz. Hem de çok iyi yönetiyoruz. Bu mu Belkaya’nın hak ettiği değer, hani el üstünde tutulacaktı halkımız. Diyeceksiniz ki “sizde çok fazla oluyorsunuz” diye valla benim itirazım yok belki fazla oluyoruz ama HAKKIMIZI SAVUNUYORUZ malum meclisteki bazıları savunmuyor bari biz savunalım.

Bu yanlıştan dönülmeli Cuma gününe kadar neden ara verildi biliyoruz. Ama inşallah kimse fikrini kendi hür iradesi ile değiştirmez, o gün el kaldırmayan ve bu gündeme hayır diyen arkadaşlar yine hayır demenizi bekliyoruz. Sizler Belkaya’nın kaderini etkileyecek bir olayın içine girmeyeceğinizi çok iyi biliyoruz. Çünkü bugün bizeyse yarında sizedir. Belkaya halkı adına size teşekkür ederiz.

Bakalım mevlam neyler neylerse güzel eyler diyerek Cuma günü saat 14.00’ ü sabırsızlıkla bekliyoruz. Allah Belkayamızı içten ve dıştan(!) korusun!

Facebook Yorumları