Son Dakika Haberler

EREĞLİ’DE ARAZİ TOPLULAŞTIRMA KARARI

EREĞLİ’DE ARAZİ TOPLULAŞTIRMA KARARI
Okunma : 10.201 views Yorum Yap
🇹🇷🇹🇷 Türkiye'nin Ücretsiz Yeni Online Alışveriş Sitesi ARSAma.com🇹🇷 Bay -Bayan & Giyim Elektronik ve daha Fazlası için Arsama.com

DSİ Konya Ereğli Arazi Toplulaştırma Kararı Resmi Gazete İle Yayımlandı!

DSİ Konya Ereğli Arazi Toplulaştırma Kararı Resmi Gazete İle Yayımlandı!

Devlet Su İşleri arazi toplulaştırma kararları almaya devam ediyor. 4 Ekim 2019 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan son karar kapsamında Konya Ereğli ilçesinde bulunan bazı arsaların toplulaştırma kapsamına alındığı duyuruldu. Detaylar haberimizde!

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü arazi toplulaştırma işlemlerine tüm hızı ile devam ediyor.

Türkiye’nin verimli topraklarını korumak amacı ile başlatılan arazi toplulaştırma uygulaması ile verimli tarım arazileri devlet tarafından koruma altına alınıyor.

Bazı Yerlerde Arazi Toplulaştırması ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Yapılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 1603)

4 Ekim 2019 CUMA

Resmi Gazete Sayı : 30908

CUMHURBAŞKANI KARARI

Karar Sayısı: 1603

Ekli listede isimleri belirtilen yerlerde arazi toplulaştırması ve tarla içi geliştirme hizmetleri yapılmasına, 6200 sayılı Devlet Su Işleri Genel Müdürlüğünce Yürütülen Hizmetler Hakkında Kanunun ek 9 uncu maddesi gereğince karar verilmiştir.
NOT: Yukarda belirtilen alanlarda, DS14. Bölge Müdürlüğü tarafından, 6200 sayılı Devlet Su Işleri Genel Müdürlüğünce Yürütülen Hizmetler Hakkında Kanunun ek 9 uncu maddesi kapsamında, kamu yararı gözetilerek zorunlu arazi toplulaştırması uygulanacaktır. Toplulaştırma sınırları içinde olup;

a) Arazi toplulaştırma kriterlerine uygun olmayan yerler,

b) Teknik olarak arazi toplulaştırma sahasına dahil edilmesi uygun olmayan tepelik, taşlık, çukurluk alanlar ile yoğun sabit tesis bulunan alanlar, toplulaştırma harici bırakılacaktır.

Arazi Toplulaştırma Nedir?

Arazi toplulaştırması; Çeşitli nedenlerle ekonomik olarak tarımsal faaliyetleri yapmaya imkan vermeyecek biçimde veya toprak muhafaza ve zirai sulama tedbirlerinin alınmasını güçleştirecek derecede parçalanmış, dağılmış, bozuk şekilli parsellerinbir araya getirilerek daha düzenli parseller halinde tarla içi geliştirme hizmetleri ile birlikte modern tarım işletmeciliği esaslarına ve sulama hizmetlerinin geliştirilmesi için en uygun biçimde birleştirilmesi, şekillendirilmesi ve yeniden düzenlenmesi işlemine denilir.

Kaynak: Emlak365

Facebook Yorumları