Son Dakika Haberler

Meral Akşener canlı yayında partisinin oy oranını paylaştı: Ortalamamız yüzde 20

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı canlı yayın programında partisinin oy oranına ilişkin açıklamada bulundu. Akşener, "Son anketlere göre bu ay ortalamamız yüzde 20." dedi.

Meral Akşener canlı yayında partisinin oy oranını paylaştı: Ortalamamız yüzde 20
Okunma : 4 views Yorum Yap
🇹🇷🇹🇷 Türkiye'nin Ücretsiz Yeni Online Alışveriş Sitesi ARSAma.com🇹🇷 Bay -Bayan & Giyim Elektronik ve daha Fazlası için Arsama.com

İYİ Parti lideri Akşener, Habertürk TV’nin canlı yayın konuğu olarak gündemi değerlendirdi. Cumhurbaşkanı olmayacağını bir kaz daha dile getiren Akşener, partisinin oy oranına ilişkin de çarpıcı ifadeler kullandı.

Millet İttifakı’nda adaylık konusuna ilişkin anlaşmazlıklar sürerken Habertürk TV’de Serap Belet ve Kürşad Oğuz’un programına katılan Akşener soruları cevapladı.

Aradığınız Herşey Arsama.com da

“Biz genel başkanlar olarak Cumhurbaşkanlığı adaylığını konuşmama kararını aldık”
Güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçilmesi gerektiğini söyleyen Akşener, “6’lı masadan bakıldığında, biz genel başkanlar Cumhurbaşkanlığı adaylığını konuşmama kararını aldık. Bunu da diğer arkadaşlarımız hep söyledi. Şöyle bir durum var, biz Cumhurbaşkanı adaylığının ötesinde bu ucube sistemin ortadan kalkması, halkoyuyla, demokrasiyle, insanların tercihiyle değişmesi. Güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçilmesinin iddiasının sahibiyiz. Bu iddiada birleştik. Asıl olması gereken konunun tartışılmadığı, gözden kaçırıldığı, perdelendiği tartışma biçimi. Biz bunu reddediyoruz. Sayın Erdoğan’a bir tavsiyem, çağrım var; alsın seçim kararını. Diyelim ki yarın aldı, üç ay sonra seçim var. Biz de Pazartesi adayımızı açıklayalım. 2023 Haziran’ında dediğine göre o zaman biraz bekleyecek ve meraklanacak. Bu sistemi tartışmadıkça. O yün yumağının üstüne düşmeyeceğiz, kapılmayacağız biz. Adaylarını açıklamadı demek hep yün yumağı. Kedilerin önüne atarlar ya.” ifadelerini kullandı.

“Ben Cumhurbaşkanı adayı olmayacağımı Eylül ayında söyledim”
Cumhurbaşkanı adayı olmayacağını belirten Akşener, “Bizim samimi bir biçimde, tekrar söylüyorum, 6 genel başkanın içinde ben Cumhurbaşkanı adayı olmayacağımı Eylül ayında söyledim. Burada hiçbir değişiklik yok. Biz seçimde birinci parti olacağız. Parlamenter sistem konusu çok önemli. Bu ucube sistemin değişmesi behemahal oylarla, demokrasiyle, sandıkta, hür irade tercihiyle değişmesi şart.” dedi.

Facebook Yorumları